Эйзюрковонь 4-це чистэ Мордовиянь Прявтонь тевтнень топавтыцясь Артём Здунов ютавтсь вастовома Саранскоень Наукань ды техникань кудонь прявтонть Алексей Зюзин марто. Ледстясынек, 2021 иенть Россиянь Президентэсь Владимир Путин яволявтызе Наукань ды технологиятнень иекс. Тень кувалма республикань руководителесь макссь зярыя кармавтомат учреждениянь научно-технической ды инженерэнь ёнкстнэнь виевгавтоманть коряс. Тешкстызе, эряви кирдемс изобретательстванть ды рационализаторстванть, истя жо теемс интелектуальной собственностень куншкакуро. Те тевенть вадрясто ладямга, Артём Алексеевич кармавтсь топавтомс тень федеральной структуратнень марто вейсэ, истя жо интелектуальной собственностень коряс Федеральной службанть марто.